• EuroSkills
  • siker
  • szakképzés

Fantasztikus siker Gdańskban! - EuroSkills Gdańsk 2023

Nagyon büszkék vagyunk a magyar versenyzőkre, mert tehetségüknek és kitartó munkájuknak köszönhetően Magyarország 17 versenyszámban szerzett érmet a EuroSkills Gdansk 2023 Európa-bajnokságon!

A WorldSkills Hungary történetében először hozta el a magyar csapat a Jos de Goey Best in Europe, vagyis az Európa legjobbja díjat is informatikai rendszerüzemeltető versenyszámban!

A záróünnepséget követően Dr. Hankó Balázs a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért, felnőttképzésért felelős államtitkára adta át a csapat kiválósági érmeit.

Külön öröm, hogy Ölbei Zsolt László (autószerelő) kiválósági érmet nyert Győri SZC Lukács Sándor Járműipari és Gépészeti Technikum és Kollégium - felkészítő: Őri Péter, és

Lampert Benedek (ács), aki 6. helyezést ért el – szakértő: Forró Máté (Győri SZC Gábor László Építő- és Faipari Szakképző Iskola).

Szívből gratulálunk minden versenyzőnek, szakértőnek, felkészítő szakembernek és a versenyzők mögött álló szakmai támogatóknak az elért eredményekhez!